Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon viibib neljapäeval ja reedel (13.- 14. oktoobril) väljasõiduistungil Ida-Virumaal. Kavas on külastada Ida-Viru korrakaitseasutusi, Ida Eesti Päästekeskust, tutvuda Ida-Viru sisejulgeoleku olukorra ja riigipiiri seaduse kohaldamise praktikaga.

Õiguskomisjon külastab politsei ja piirivalveameti Ida Prefektuuri, Narva kohtumaja ning Viru vanglat. Kohtutakse prefekt Aldis Aluse, Narva kohtumaja esimehe Pavel Gontšarovi ning Viru vangla direktori Andre Lillelehega. Samuti külastatakse Narva piiripunkti Sillamäe ooteala, kohtutakse Ida Prefektuuri piirivalvebüroo büroo juhi Aimar Kössi ning Päästekeskuse direktori Ailar Holzmanniga.
 
Õiguskomisjoni esimehe Marko Pomerantsi sõnul on Ida-Virumaa Euroopa Liidu ja Schengeni õigusruumi välispiiri regioon ning rahvaarvu suuruselt teine maakond Eestis. Tegemist on riigile olulise maakonnaga strateegilises ja majanduslikus plaanis. Riigikogus menetletakse seadusi, mis peavad ühetaoliselt toimima kogu Eestis. „Ida-Virumaal on aga omad eripärad. See avaldub rahvuslikus koosseisus, sealt tulenevalt riigikeele oskuses või mitteoskamises, tööpuuduses, piiriületustemaatikas, turvalisuse tagamises. Kuidas meie loodu toimib selles piirkonnas, seda ongi tarvis oma silmaga kaeda. Kus on müüdid ja mis on tegelikkus?“ märkis Pomerants.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Lisainfo: Marko Pomerants, 5031365
 
 
 
 
 
Tagasiside