Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni ja Soome parlamendi politsei, korrakaitse ja piirivalve valdkonnaga tegeleva administratiivkomisjoni tänasel kohtumisel vaagiti mõlemale poolele huvi pakkuvaid teemasid ja võimalusi kahe komisjoni edasiseks koostööks. 

Riigikogu õiguskomisjoni esimehe Ken-Marti Vaheri sõnul võiks edasine koostöö keskenduda piiriülesele kuritegevusele ja inimkaubandusele, sealhulgas lastekaubandusele, mis Vaheri sõnul on omandamas üha suuremaid mõõtmeid.
 
Õiguskomisjoni aseesimehe Kalle Laanet arvates võiksid komisjonid teha koostööd osas, mis puudutab ühishuvide kaitsmist Euroopa Liidus. Ka võiks Laaneti arvates luua parlamentidevahelise monitooringugrupi, mis jälgiks sisejulgeoleku valdkonnaga seotud arenguid Ida-Euroopas. Selleks võiksid komisjonid Laaneti sõnul korraldada ühise seminari.
 
Soome parlamendi administratiivkomisjoni esimehe Tapani Tölli möönis samuti koostöövajadust, tõstes oluliste teemadena esile kasvava migratsiooni ja pagulastega seotud küsimused. Tölli arvates võiksid komisjonid kohtuda juba sellel sügisel Helsingis.
 
Komisjonide esimehed andsid ülevaate ka oma komisjoni tööst ja olulisematest eelnõudest.
Soome parlamendi administratiivkomisjoni delegatsiooni koosseisu kuuluvad veel Juha Hakola, Oiva Kaltiokumpu, Unto Valpas, Lasse Hautala ja Kari Kärkkäinen. Päeva teisel poolel kohtub delegatsioon siseminister Marko Pomerantsi ning politsei- ja piirivalveameti peadirektori Raivo Küüdiga, samuti külastatakse politsei- ja piirivalveameti juhtimiskeskust ning Muraste Piirivalvekooli.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside