Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon sõidavad täna Luhamaa piiripunkti ja tutvuvad idapiiri katselõikudega.

Õiguskomisjoni esimehe Jaanus Karilaiu sõnul on komisjonide ühise väljasõidu eesmärk veenduda, et töödega ollakse ajagraafikus. „Tahame teada, kui hästi tulevad vastavad ametkonnad oma ülesannetega toime ja kas nad teevad kõik selleks, et idapiir ettenähtud aja jooksul või isegi kiiremini turvaliselt välja ehitada,“ ütles Karilaid.

Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees Raivo Aeg ütles, et idapiiri töökindlus ja selle väljaehitamisega seotud küsimused on põhjustanud teravaid vaidlusi ning parlamendiliikmetele on oluline saada olukorrast ülevaade ja vastused oma küsimustele otse allikatelt. „Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni huvitab eelkõige see, kas sadadesse miljonitesse eurodesse ulatuvad investeeringud tagavad maksimaalselt meie korrakaitse- ja julgeolekuasutuste ning kaitseväe koostöövajaduse,“ ütles Aeg.

Idapiiri taristu ja tehnilise seire süsteemide ehitustööd algavad plaani kohaselt tuleval aastal ja tööde tähtaeg on 2026. aasta. Idapiiri väljaehitamine läheb maksma 188 miljonit eurot. Kavandatud piiririba elementide ehitamise kvaliteedi ja ehituslike lahenduste testimiseks on valmis ehitatud 3,5 km ulatuses katselõike.

Komisjonide liikmetele annavad piiriehitusest ja piirivalve tegevusest ülevaate PPA peadirektor Elmar Vaher, PPA Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht politseikolonelleitnant Tamar Tamm, Eesti Vabariigi piiriesindaja Eesti-Vene piiril politseikindralinspektor Aimar Köss, politsei kolonelleitnant Valmar Hinno ja kagu piiripunkti juht politseimajor Andrus Reiman.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside