Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon esimehe Heljo Pikhofi sõnul tuleb riigil luua süsteem õigusbüroode tegevuse kontrollimiseks ning tagada, et igaühes neist töötaks kõrgema juriidilise haridusega inimesi.

„Täna puudub Eestis kontroll õigusbüroode üle ja neid võib luua igaüks,“ märkis Heljo Pikhof. „Inimesed eeldavad sageli, et õigusbüroost saab ta nõu juristi käest, kuid tegelikult ei taga seda miski. Küll aga võib erihariduseta õigusnõuniku käest saadud ebaõige abi tuua inimesele kaasa algsest veelgi suurema probleemi.“

Juristide liidu, advokatuuri, justiitsministeeriumi ning maaomavalitsuste liidu esindajate osalusel peetud õiguskomisjoni istungil leiti, et kvaliteetse õigusabi kättesaadavust tuleks Eestis parandada ning Pikhofi sõnul kavatseb komisjon välja tulla vastavate ettepanekutega.

Komisjonis toimunud arutelus käisid läbi ideed luua õigusnõustaja kutse ja hakata õigusbüroosid litsentseerima, parandada õigusabi kättesaadavust läbi vallasekretäride ning samuti plaan asuda põhjalikult reformima riigi tasuta õigusabi süsteemi.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside