Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon kuulas täna siseminister Hanno Pevkuri selgitusi ooteala tasu küsimuse eest Koidula ja Luhamaa piiripunktides, kus õiguskantsleri hinnangul rikutakse riigipiiri seadust.

Õiguskomisjoni esimehe Heljo Pikhofi sõnul seisneb probleem selles, et riigipiiri seaduse kohaselt ei tohi võtta piiriületuse ooteala kasutamise eest tasu, kui sõiduki juht ei kasuta tegelikult piiriületuse ooteala teenust ning suunatakse kohe piiriületuseks piiripunkti.

„Tegelikkuses pole aga ooteala läbimata ja selle eest tasu maksmata võimalik sõidukijuhtidel piiri ületada ehk ooteala teenuse eest on sunnitud maksma ka need, kes seda teenust tegelikult ei kasuta,“ lausus Pikhof. „Riik peab sellise ebaseadusliku tasu küsimise piiriületuse ootealadel lõpetama.“

Hanno Pevkur märkis, et ootealasid opereerivate erafirmadega lõpevad halduslepingud järgmise aasta mais ning ministeerium tahab seejärel muuta piiriületuse ootealade süsteemi. Minister lisas, et erafirmadega sõlmitud halduslepingute muutmine või ennetähtaegne ülesütlemine tooks riigile kaasa lisakulu.

Siseministeerium on olukorra parandamiseks algatanud ka riigipiiri seaduse muudatused, mis lähiajal parlamenti jõuavad. Õiguskomisjon küsib siseministeeriumilt täiendavaid dokumente, mis aitaksid tekkinud olukorda selgust tuua ja kiiremas korras lahendust leida.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside