Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon vaatas tänasel istungil läbi pankrotiseaduse muutmiseks laekunud huvigruppide ettepanekud ja algatas muudatusettepanekud, mis lähtuvad võlausaldajate võrdse kohtlemise ja kollektiivsuse põhimõttest pankrotimenetluses.

Komisjoni esimees Jaanus Karilaid ütles, et antud eelnõu eesmärk on püüelda ausama ärikeskkonna poole ja vähendada majanduslike petuskeemide võimalusi. Ta märkis, et 60 protsendil juhul jäävad võlausaldajad praegu tühjade pihkudega, sest pankrotimenetlused raugevad.

Komisjoni aseesimees Toomas Kivimägi ütles, et pankrotimenetluses on vaja tekitada paradigma muutus, et võlausaldajad saaksid pankrotipesast rohkem raha kätte ja raugenud pankrottide hulk väheneks. „Otsime lahendusi, kuidas võlausaldajate nõudeid paremini kaitsta ja pankrotimenetlust kiirendada,“ lausus Kivimägi.

Komisjoni istungil osalesid justiitsministeeriumi, Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja Kutsekogu, Audiitorkogu esindajad ning Tartu Ülikooli emeriitprofessor Paul Varul.  

Komisjon jätkab eelnõule laekunud arvamuste ja ettepanekute läbivaatamist 12. oktoobril. Riigikogu juhatusele tegi komisjon ettepaneku arutada Pankrotiseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (195 SE) teisel lugemisel 21. oktoobril.  

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
tel 631 6356, 515 3903
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside