Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon toetas üksmeelselt häirekeskuse juurde uue infosüsteemi loomist, mille tulemusel hakatakse nii politsei, kiirabi kui ka päästjate väljasõite koordineerima ühest kohast ning tagatakse elutähtsa abi võimalikult kiire kohale jõudmine.

„Seadusemuudatus on vajalik häirekeskuse reformi lõpule viimiseks, et inimesi abistavate päästeteenistuste väljasõidud oleksid koordineeritud ühest kohast ja õige abi jõuaks seeläbi kiiremini kohale,“ ütles õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Eelnõu tuleb esimesele lugemisele 8. novembri Riigikogu istungil.

Vabariigi valitsuse algatatud päästeseaduse ning politsei ja piirivalve seaduse muutmise seaduse eelnõu (309 SE) kohaselt luuakse häirekeskuse juurde infosüsteem, kus töödeldakse nii kiirabi-, pääste- kui politsei hädaabiteateid ning ühtses infosüsteemis hallatakse kõiki reageerimise ressursse. See tagab elutähtsa abi kiirema kohale jõudmise hädasolijani. Alates 1. novembrist 2014 võtab häirekeskus numbril 112 vastu kõik kiirabi-, pääste- ja politsei hädaabiteated, kuid neid menetletakse erinevates infosüsteemides. Pääste- ja kiirabi hädaabiteadetega seotud teabe sisestab häirekeskus päästeinfosüsteemi, politsei teadetega seotud teabe politseiinfosüsteemi.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside