Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Õiguskomisjonis toimub täna kell 10 istung, kus arutatakse ametkondade vastutust seoses Danske Banki rahapesu juhtumiga.

Komisjoni esimehe Jaanus Karilaiu sõnul kutsus ta istungi kokku selleks, et saada selgust miks keegi pole Danske Banki Eesti filiaali kaudu toimunud rahapesujuhtumi eest vastutust võtnud.

„Soovime saada järelevalveasutuselt ja uurimisorganitelt vastuseid, kuidas sai läbi Eesti nii pikaaegselt toimida kuritegelik petuskeem ja kas ametkonnad on teinud kõik endast oleneva, et seda välja selgitada,“ ütles Karilaid.

Samuti tuleb Karilaiu sõnul arutada, kuidas tulevikus sellist mastaapset kuritegelikku skeemi välistada.

Komisjoni aseesimees Uno Kaskpeit ütles, et tegemist on väga kahetsusväärse juhtumiga, mis kahjustab Eesti mainet ja huve. “Näen siin jagatud vastutust eri ametkondade vahel,” ütles ta. “Peame saama selgeks, mis põhjustel miljardite eurode rahapesu pikka aega toimuda sai, et see edaspidi enam kunagi võimalik poleks.”

Komisjoni istungile on kutsutud justiitsminister Urmas Reinsalu, peaprokurör Lavly Perling, keskkriminaalpolitsei juht Aivar Alavere, finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler ning politsei- ja piirivalveameti rahapesu andmebüroost (RAB) Madis Reimand. Veel on istungile palutud esindajad justiitsministeeriumi karistusõiguse ja menetluse talitusest, siseministeeriumi korrakaitse ja kriminaalpoliitika osakonnast ja rahandusministeeriumist.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside