Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Siseministeeriumi külastanud Riigikogu õiguskomisjoni hinnangul tuleks riigi siseturvalisuse valdkonna rahastamist muuta ning võtta selleks eeskuju riigikaitse rahastamisest.

„Siseturvalisuse eelarve on viimastel aastatel küll kasvanud, aga selle valdkonna osakaal riigieelarvest on langenud, jäädes tänaseks alla 4%,“ ütles õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof. „Selleks, et tagada Eesti julgeolek, ehitada välja piir ning tulla toime kasvava rändesurvega, on tarvis jätkusuutlikke eelarvevahendeid, mis sarnaselt riigikaitsega võiksid moodustada 2% SKP-st.”

Pikhofi sõnul on oluline säilitada ka inimeste piisavus siseturvalisuses. “Siseministeeriumi valitsemisalast on viimastel aastatel kõige rohkem inimesi vähemaks jäänud, mistõttu ei paista enam väga kohti, kust siseturvalisuses inimesi vähemaks võiks jääda. Peame mõistma, et piisavat turvalisust saab tagada vaid inimeste olemasolul,” märkis Pikhof.

Siseministeeriumi tegemisi tutvustanud siseminister Hanno Pevkur kinnitas komisjonile, et siseturvalisuse tuleva aasta prioriteet on piiriturvalisuse tagamine ja sisejulgeoleku kindlustamine. Suurim investeering on järgmisel aastal ette nähtud piiri väljaehitamiseks – 20 miljonit eurot.

„Jätkame kontrolljoone puhastamist ja uute piiripostide paigaldamist, samuti valmivad Piusa kordon ja Narva-2 piiripunkt,“ rääkis siseminister Hanno Pevkur.

Teine oluline suund on ministri sõnul siseturvalisuse töötajate motiveerimine ning sel aastal on operatiivteenistujatele riigieelarvest ette nähtud 4% palgatõusu. “Palju ja kellel palgad täpselt tõusevad, selgub lähemal ajal, kui oleme selle läbi arutanud ka asutuste juhtidega,“ ütles Pevkur.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside