Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon otsustas tänasel istungil saata Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni algatatud kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse esimesele lugemisele. Otsuse poolt hääletas seitse komisjoni liiget, neli istungil osalenut hääletusel ei osalenud.

„Me otsustasime saata selle eelnõu täiskokku, et kõik poliitikud saaksid hääletada selles küsimuses oma südametunnistuse järgi. Tänase komisjoni otsusega hoiame kinni ka Riigikogu kodu- ja töökorra seadusest,“ ütles õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Vastavalt Riigikogu kodu- ja töökorra seadusele peab eelnõu esimene lugemine toimuma Riigikogu täiskogu seitsme töönädala jooksul eelnõu menetlusse võtmisest arvates. Antud eelnõu peaks seega seaduse järgi esimesele lugemisele jõudma hiljemalt sügisistungjärgu neljandal nädalal.

Eelnõu seletuskirjas seisab, et seaduse eesmärk on lõpetada seadusega tekitatud segadus, mis võib rikkuda õigustatud ootuse printsiipi ning sellega seoses tekitada hulgaliselt kohtulahendeid ning kulusid maksumaksjale.

Kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse (461 SE) esimene lugemine toimub Riigikogus 12.oktoobril. Komisjoni ettepanek on eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata.

Riigikogu pressiteenistus
Eva Vahur
631 6592, 533 00619
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside