Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon arutas laekunud kollektiivset pöördumist, mille algatajad soovivad legaliseerida kanepi kasutamist ja kasvatamist oma tarbeks ning hõlbustada raviotstarbel kasutatava kanepi kättesaadavust.

Samuti soovitakse pöördumises, et kanepi müügiks kehtestataks riiklik regulatsioon ja kontroll. Kollektiivne pöördumine sisaldab ka üleskutset töötada välja, võtta vastu ja viia ellu strateegia narkosurmade vähendamiseks Eestis.

„Komisjon kuulas täna ära erinevad osapooled – nii pöördumise algatajad kui ka sise-, justiits- ja sotsiaalministeeriumi esindajad, samuti politsei ja tervisekaitse esindajad,“ lausus õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof. „Uimastisõltlaste võõrutusvõimalusi tuleks Eestis  kiiremas korras parandada. Samuti tuleks üle vaadata karistuspoliitika rakendamine – oluline pole alati noore inimese iga hinna eest karistamine vaid veelgi olulisem on tema suunamine võõrutusprogrammi.“

Pikhofi sõnul lubas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tegeleda võõrutusravi arendamisega ning justiitsminister Urmas Reinsalu karistuspoliitika küsimustega. Samuti märkis Pikhof, et riik peaks üle vaatama kanepi raviotstarbel kasutamise võimalused.

Ministeeriumite esindajad, politsei ja tervisekaitsjad ei toetanud istungil kanepi kasutamise ja kasvatamise legaliseerimist.

Pikhof lausus, et komisjon koguneb mõne kuu pärast selles küsimuses uuesti ja pärib ministeeriumitelt, milliseid samme on astutud.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside