Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon arutab täna kell 11 algaval istungil korrakaitseseaduse muutmist, mis lihtsustaks puhumisreididel inimestele nende õiguste tutvustamist ja tagaks seeläbi liikluse parema sujuvuse.

„Kuna alkoholijoobe kontrollimiseks kinnipeetud sõidukijuhid on absoluutses enamuses kained ja seaduskuulekad liiklejad ning soovivad võimalikult väikese ajakuluga liiklustakistusest väljuda, siis üldjuhul puudub neil ka huvi, soov ja vajadus õiguste täismahus selgitamise järele,“ ütles õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Ta lisas, et arutamisel olev seadusemuudatus ei kaota ära kontrollija kohustust kõiki õigusi selgitada siis, kui kontrollitav seda ise soovib. „Ka kontrollimise tulemusena tuvastatud joobe või tekkinud joobekahtluse korral jääks endiselt kehtima isikule tema õiguste selgitamiskohustus täies mahus,“ märkis Pikhof.

Komisjoni istungile on kutsutud justiitsministeeriumi ja siseministeeriumi esindajad.

Õiguskomisjoni algatatud korrakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu (267 SE) eesmärgiks on näha ette senisest vähemkoormavam selgitamiskohustus, millega takistatakse senisest vähem isikute liikumisvabadust, vähendatakse korrakaitseametnike koormust ning tagatakse teeliikluse parem sujuvus.

Eelnõu algatamise ajendiks oli õiguskantsler Ülle Madise märgukiri, milles õiguskantsler tõdes, et kehtiva korrakaitseseaduse kohaselt tuleb politseil puhumisreidi käigus selgitada kõikidele inimestele enne alkoholijoobe kontrollimist nende õigusi, kuid leidis, et  puhumisreidil igale isikule eraldi tema õiguste tutvustamine võib tekitada viivitusi ja kahjustada korrakaitseoperatsiooni efektiivsust.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside