Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon esimees Heljo Pikhof ütles lapsendamisega seotud probleeme käsitlevat seminari avades, et lastega seotud õigussuhete muutmisel tuleb alati esmalt lähtuda laste huvidest.

„Mul on suur au ja hea meel tervitada kõiki tänasest seminarist osavõtjaid siin Riigikogu konverentsisaalis, mis on kahtlemata õige koht Eesti ühiskonda üldiselt ja tervikuna puudutavatest probleemidest kõnelemiseks, ühtsema arusaama kujundamiseks lapsendamise suhtes,“ lausus Heljo Pikhof.

Ta märkis, et viimati puutus õiguskomisjon lapsendamise teemaga süvitsi kokku poolteist-kaks aastat tagasi. „Nagu kõikides lapsega seotud õigussuhetes peeti ka tookord lapsendamist käsitlevate õigusnormide muutmise ja täiendamise puhul esmatähtsa prioriteedina silmas lapse huvidest lähtumist,“ rääkis õiguskomisjoni esimees.

Pikhof tõdes, et ühiskond areneb pidevalt ning ükski regulatsioon pole muutumatu. „Jätkuv diskussioon neil teemadel on kahtlemata vajalik, et selgitada ja ühtlustada pidevalt täienevaid teadmisi ning lähendada erinevaid arusaamu. Igaühe ja sedamööda üldistatult kõigi heaolu ning turvatunde suurendamine isiklikes peresuhetes ilmselt polegi muul viisil võimalik. Nendes küsimustes ei saa sobivad lahendused tulla kusagilt „kõrvalt“ vaid ainult meie endi seest,“ ütles ta.

Kell 10 alanud seminarist „Lapsendamine on lapse parimates huvides“ võtavad osa Eesti sotsioloogid, kohtunikud, maavalitsuse lastekaitsespetsialistid, lapsendamiseksperdid, poliitikud, lapsendajad ja lapsendatud ning Briti lapsendamise ja perekonnas hooldamise assotsiatsiooni eksperdid. Seminari korraldas MTÜ Oma Pere koostöös Riigikogu õiguskomisjoni ja Briti saatkonnaga.

Seminari täpne ajakava

Otseülekanne

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside