Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon on seisukohal, et ettevalmistused Eesti liitumiseks Schengeni ruumiga kulgevad plaanipäraselt, millest tulenevalt pole ohtu, et Eestist olenevatel põhjustel võiks Schengeni ruumiga liitumine 2007. aasta sügisel takerduda.

Õiguskomisjon jõudis sellisele seisukohale pärast põhjalikke arutelusid, mis toimusid möödunud neljapäeval politseiametis ja täna õiguskomisjonis. Kõne all oli Eesti valmisolek Schengeni ruumiga liitumiseks ning konkreetsed valdkonnad ja tegevused, millele tuleks keskenduda, et ületada võimalikud probleemid. Muuhulgas peatuti õigusloome küsimustel, mis vajavad lahendamist enne liitumisprotsessi lõpuleviimist. Asjaomastele ametkondadele tehti ettepanek, et need esitaksid liitumisprotsessi raames vajalikud seadusemuudatused lähemal ajal Riigikogule.

Õiguskomisjoni korraldatud aruteludel osalesid siseminister Kalle Laanet, siseministeeriumi kantsler Märt Kraft, siseministeeriumi asekantsler Merle Küngas, piirivalveameti peadirektori asetäitja kolonel Aare Evisalu, välisministeeriumi Schengeni büroo direktor Gaida Rattus ja siseministeeriumi Schengeni büroo koordinaatori nõunik Piret Lilleväli.

Lähem informatsioon: õiguskomisjoni esimees Väino Linde, 631 6452

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

Tagasiside