Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon süvenes oma tänasel istungil parlamentaarse järelevalve korras taksoteenuse osutamisega seotud probleemidesse. Komisjon keskendus eelkõige temaatikale, mis seotud kuritegelike rühmitustega ja taksopeatuste seadusevastase maksustamisega.

„Kõige olulisem järeldus arutelust oli tõdemus, et probleem ei ole lahendamatu ja see ei võta ka liigselt aega ega ressursse. Selleks on vaja Tallinna linna kui omavalitsuse selget tahet ja initsiatiivi ning koostööd korrakaitsjatega. Nii politsei kui ka Tallinn linn tegid konkreetseid ettepanekuid nii järelevalve kui ka seadusandluse korrastamiseks ja need tuleb võimalikult lühikese ajaga ellu rakendada,” selgitas õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher.

Istungil osalenud politseipeadirektor Raivo Küüt kinnitas suurenenud aktiivsust nimetatud probleemide lahendamisel, eriti tähelepanu pööramist kuumematele piirkondadele nagu Tallinna Sadama ja Lennujaama ümbrus.

Nii politseiameti kui ka Tallinna linna esindajad pidasid vajalikuks, et taksoteeninduse osas tuleb täpsustada karistusseadustikku ja ühistranspordi seadust ning sätestada selge regulatsioon. Ka peeti näiteks vajalikuks, et taksojuhi teenindajakaarte väljastab vaid omavalitsus, kes kontrollib ka taotleja tausta. Samuti leiti, et selleks peab omavalitsusel olema õigus teha taksoteenuse osutamist taotleva isiku kohta ka päringuid karistusregistrist.

Õiguskomisjon avaldas omalt pool valmidust vajalikud seadusemuudatused kiiresti menetlusse suunata.

Lisaks Raivo Küüdile osalesid tänasel istungil politseiprefekt Elmar Vaher, Politseiameti Liiklusjärelevalve ja korrakaitseosakonna vanemkomissar Siiri Pars, Tallinna linna abilinnapea Jaanus Mutli, Tallinna transpordiameti esindaja Andres Harjo, samuti Taksojuhtide Liidu esindaja Lembit Poolak ja Toivo Kadu ning  ajakirjanik Rasmus Kagge.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside