Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu komisjonide juhtidega kohtunud Eestit külastav OECD delegatsioon esitles täna Majandusarengu Ülevaatekomitee koostatud majandusraportit. See raport on oluline samm Eesti liitumiseks OECD-ga ning Eesti on liitumiskutse saanud riikidest esimene, kelle kohta taoline raport koostati.

Urmas Klaasi sõnul on raport on väga põhjalik, objektiivne ja äärmiselt autoriteetne ning Eesti suhtes toetav.  

Majandusarengu Ülevaatekomitee direktor Andrew Dean tõi esile, et Eesti on juba täna avatud ning ettevõttesõbralik riik, kuid vajalik on jätkata jõupingutustega. „Praegune kriis on Eesti majandusele positiivseks väljakutseks,“ märkis ta. Dean tunnustas Eesti pingutusi ühinemiseks eurotsooniga ja euro kasutusele võtmiseks. Ta märkis, et praegune majanduskriis ei kahjusta Eesti väljavaateid saada OECD liikmeks.
 
Kindlasti on OECD esindajate sõnul vajalik jätkata reformidega tööjõuturul ning tagada paindlik ja efektiivne tööturg. 1. juulist jõustuv töölepinguseadus on oluliseks ja väga vajalikuks sammuks selles vallas. Samuti peetakse väga oluliseks tootlikkuse kasvatamist ja seda tuginedes innovatsioonile.  
 
Klaas rõhutas: „Raport toetab seniseid Eestile edu toonud majanduspoliitilisi otsuseid ning julgustab reformidega edasi minema.“
 
Kohtumisel Riigikogus osalesid majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas, aseesimees Kalev Kallo, rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi, sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside