Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Maret Maripuu avas täna Riigikogu istungisaalis noorte Mudel Euroopa Parlamendi (MEP) sessiooni. Oma sõnavõtus tunnustas Maripuu noori, „kes tahavad maailmas toimuva üle sügavamalt järele mõelda ega lepi kõigega enda ümber ilma selle üle juurdlemata”. Riigikogu aseesimehe arvates on poliitikutel nii Eesti kui Euroopa Parlamendis noortelt, kes oskavad näha paljusid asju värske pilguga ja kellel kriitikameel on tundlik, palju õppida. Maripuu väitel õpetavad sellised simulatsioonid, et võimalusi oma arvamuste ja ideedega ühiskonna juhtimisse sekkuda on palju ning demokraatlik valitsemine aktiivset sekkumist eeldabki. Maripuu sõnas: „Iga kodaniku arvamus ühiskonnast on vajalik ja arvamuste paljususest koorubki vaidlemiste tulemusel parim võimalik tee.” Ta julgustas noori oma mõtlemist stimuleerima ning olema loovad.

Sessiooni käigus simuleerisid ligi 100 noort Europarlamendi täiskogu tööd. Riigikogu saalis viidi läbi (MEP) riikliku sessiooni viimane päev, millele eelnesid kolme päeva jooksul toimunud meeskonna koolitus ja töö komisjonides, kus töötati välja täiskogus hääletusele tulnud resolutsioonid.

Seekordsed Euroopa Liitu puudutavad 5 resolutsiooni käsitlesid tuumaenergia kasutamist, EL-i rolli Balti riikide ja Venemaa vahelistes suhetes, innovatsiooni soodustamise võimalusi majanduses, terrorismi vastast võitlust ning neonatsismi leviku probleeme Euroopas.

Mudel Euroopa Parlament (MEP) on Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng, mida korraldatakse kõigis praegustes ja tulevastes Euroopa Liidu liikmesriikides. Projekti algatas Model European Parliament Foundation, mis loodi 1994. aastal Hollandis. Edasi on organisatsioon laienenud teistesse EL liikmes- ja kandidaatriikidesse. Terves Euroopas on projekti saatnud suur populaarsus nii õpilaste kui õpetajate hulgas. Euroopa Parlamendi simulatsioonisessioonid toimuvad kolmel tasandil: regionaalsel, riiklikul ja rahvusvahelisel. Rahvusvahelised sessioonid toimuvad 2 korda aastas: kevadel ja sügisel. Simulatsiooni eesmärkideks on teadvustada noortele, kuidas toimub töö Euroopa Parlamendis, tekitada noortes huvi olla aktiivsed ühiskonna liikmed ning aidata kaasa kodanikuühiskonna arengule.

Sessiooni korraldas MTÜ Euroopa Maja.

Lisainfo:
Mudel Euroopa Parlamendi kodulehekülg www.mep2007.euroopamaja.ee; peakorraldaja Tuuli Länik, tel 52 92 666.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside