Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor tõi Stockholmis kohtumisel Rootsi parlamendi spiikri Per Westerbergiga esile kahe riigi hea koostöö. „Rootsi on Eestile hea ja usalduslik naaber, tõeliselt lähedane partner. Eesti majandus integreerub üha tihedamalt Rootsi majandusega. Meie riikide vaated ja hinnangud sündmustele maailmas langevad kokku. Ja see on loomulik. Ja see on hea,“ märkis Riigikogu esimees. 

Nestor väärtustas kohtumisel Põhjala ja Balti riikide vahelist süvenevat julgeolekualast koostööd Läänemere regioonis ja Rootsi konkreetseid samme turvalisuse suurendamiseks. 

„Rahvusvaheline julgeolekuolukorra muutus sai alguse 2008. aasta invasioonist Gruusiasse ning vormistus selgelt ja pöördumatult Krimmi annekteerimise ja pideva separatismi õhutamisega Ukrainas. Rootsi hinnangud ja reageeringud tekkinud olukorrale on olnud täpsed ning rahvusvaheline tegevus konstruktiivne. Sain veel kord kinnituse meie riikide vaadete kokkulangemisele selles küsimuses,“ ütles Nestor. 

Parlamentide liidrid arutasid Euroopa Parlamendi valimiste tulemusi ja nende võimalikku mõju Euroopa Liidu arengule lähiaastatel. 

Eiki Nestoril olid Stockholmis kõnelused ka Riksdagi esimese asespiikri Susanne Ebersteini ja Rootsi Sotsiaaldemokraatliku Partei esimehe Stefan Löfveniga. Samuti toimus kohtumine parlamendi rahanduskomisjoni liikmetega. Nestor külastas ka Kuninglikku Tehnoloogiainstituuti Stockholmis. 

Riigikogu esimehe võttis vastu Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf

Pildid kohtumistelt Riksdagis:

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside