Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor rääkis kohtumistel Soome presidendi Sauli Niinistö ja Eduskunta spiikri Eero Heinäluomaga rahvusvahelisest julgeolekust, koostööst NATOga ning kahe naaberriigi omavahelistest suhetest.
 

„Eesti toetab igati Soome, nagu ka Rootsi, partnerlust ja praktilist koostööd NATOga. Loomulikult me tervitame, kui seda partnerlust krooniks meie põhjanaabrite liikmelisus NATOS,“ ütles Nestor. „See annaks kahtlemata olulise lisaväärtuse regiooni ja kogu Alliansi julgeolekule ning lihtsustaks samuti riikidevahelist kaitsekoostööd. Kuid see on Soome rahva otsustada ja Eesti austab Soome otsuseid.“ 

Mõlemal kohtumisel tulid jutuks arengud Ukrainas ja Venemaal. „Venemaa käitumine ei olnud ootamatu, demokraatlikest väärtustest ja põhimõtetest eemaldumine on kestnud aastaid,“ tõdes Nestor. „Samaaegselt rahvusvaheliste pingete kasvamisega toimub Venemaal kodanikuliikumiste ja vabakondade tasalülitamine. Sellest ei tohi mööda vaadata.“ 

Riigikogu esimehe sõnul peavad Lääne demokraatiad olema toetavad ja samas nõudlikud Ukraina abistamisel demokraatliku riigikorra ja korruptsioonivaba ühiskonna ülesehitamisel. 

Spiiker Heinäluomaga arutas Nestor ka kahe naaberriigi parlamentide koostööd ning riikide sisepoliitilist olukorda. 

Nestor kohtus veel Eduskunta kaitsekomitee liikmete ning Soome ametiühingutegelastega. Riigikogu esimeest saatsid Helsingi visiidil Riigikogu liikmed Kadri Simson ja Mart Meri. 

Fotod kohtumistelt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2014/Riigikogu+esimees+Eiki+Nestor/Soome+visiit/ 

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside