Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor rõhutas täna Riigikogu istungisaalis toimuva noorte parlamenditöö simulatsiooniistungi avamisel, et riiki puudutavate oluliste küsimuste üle otsustamisel on vaja rohkem kaasata avalikkust. 

Nestor märkis, et Riigikogu istungisaalis langetatakse ühiskonna jaoks olulise tähtsusega otsuseid. Seepärast on oluline, et tänane üritus annab noortele võimaluse töötada samas õhkkonnas. 

„Rääkimine Riigikogu istungisaalis on küll poliitika lahutamatu osa, kuid peame oskama kuulata tähelepanelikult ka seda, millest kõneldakse saalist väljaspool,“ märkis Nestor. Ta toonitas vajadust sõlmida otsuste langetamisel rohkem kokkuleppeid. Nestori sõnul on poliitikas vaja enam arvestada erinevate inimeste arvamusi esindavate vabakondade seisukohtadega. Ta leidis, et maailmaparandamine on kõige mõistlikum, kui otsuseid võetakse vastu konsensuse saavutamise kaudu. Nestor avaldas lootust, et tänasest üritusest osavõtjad astuvad edasi olulise sammu nende põhimõtete poliitikasse toomisel. 

Riigikogu töö simulatsiooni istungi korraldavad Tallinna Ülikooli Riigiteaduste instituudi üliõpilasnõukogu Civitas koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Sotsiaalteaduskonna üliõpilasnõukogu ja Eesti Noorte Ühenduste Liiduga. Istungi eesmärgiks on anda poliitikast ja valitsemisest huvitatud noortele võimalus proovida tööd Riigikogu liikmetena. 

Simulatsioonist osalejad on tinglikult jagatud gruppidesse Riigikogus esindatud nelja erakonna fraktsiooni eeskujul. Fraktsioonides koostatakse arutusele tulevad seaduseeelnõud. Teemad on transport, logistika, Rail Baltic, poliitika muutmine ja rahastamine, Euroopa Liidu laienemispoliitika ning Eesti alkoholi- ja tervisepoliitika. 

Neljapäeval, 3. aprillil Tallinna Ülikoolis toimunud fraktsioonide koosolekutel kohtuti Riigikogu aseesimehe Jüri Ratase, Riigikogu liikmete Rainer Vakra, Kalle Pallingu ja Annely Akkermanniga

Tänasel istungil Toompeal on kavas eelnõude arutelu ja hääletamine. 

Fotod 

Riigikogu pressiteenistus

 

 

Tagasiside