Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Militaarse tegevuse märgatav aktiviseerumine Venemaal ja sõjalise agressiooni läbiviimine Ukrainas on põhjalikult muutnud julgeolekukorda Euroopas. Eesti koos partneritega NATO-s peab looma tõhusa sõjalise võimekuse NATO idapiiril, tagamaks julgeoleku tasakaal ja turvatunne,“ märkis Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtumisel Saksamaa Bundestagi presidendi Norbert Lammertiga.

Eesti ja Saksamaa parlamentide juhid olid ühel meelel, et eelseisval NATO tippkohtumisel vastu võetavad otsused peavad sisaldama konkreetset ja piisavat tegevuskava, millega julgeolekuolukorda regioonis kindlustada.

Puudutades olukorda Ukrainas rõhutasid Nestor ja Lammert demokraatlike erakondade tähtsust vaba ühiskonna ja õigusriigi rajamisel. Arutati, millist abi saaksid demokraatlikud riigid lisaks sisult enam tehnilisemate kogemuste jagamise kõrval ka selles osas Ukrainale osutada.

Eesti ja Saksa parlamentide liidrid käsitlesid ka riikidevahelise parlamentaarse koostöö edasist tihendamist, sealhulgas üliõpilastele pakutavaid vastastikuseid võimalusi Riigikogu ja Bundestagi töö paremaks tundmaõppimiseks.

Fotod kohtumisest

Tagasiside