Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Moldova Vabariigis visiidil arutas Riigikogu esimees Eiki Nestor neljapäeval toimunud kohtumisel sotsiaalministri Valentina Buligaga sotsiaalvaldkonna reformide ettevalmistamist Moldovas. Ministri sõnul kasutas Moldova oma dokumentide ettevalmistamisel suuresti ka Eesti kogemusi selles vallas.

“Sotsiaalvaldkonna teemad on keerulised ja alati aktuaalsed. Oleme selles edaspidigi valmis Moldovoga kogemusi vahetama,” märkis Nestor.

Riigikogu esimees külastas ka Gagauusi autonoomset piirkonda ja kohtus territoriaalse üksuse liidrite, bashkani Mihhail Formuzali ja Rahvuskogu esimehe Dmitri Konstantinoviga. Võõrustajad andsid ülevaate piirkonna arengutest viimaste aastate jooksul ja peamistest muredest, suhetest keskvõimuga ja avaldasid ettevaatlikku suhtumist Moldova tihedamaks koostööks Euroopa Liiduga. Autonoomia võimude hinnangul on juunis plaanitav Moldova-Euroopa Liidu assotsiatsioonilepingu allakirjutamine enneaegne.

“Assotsiatsiooni ja vabakaubandusleppe allakirjutamine Euroopa Liiduga on lepingupartnerite arengule alati uut hoogu lisanud ja tõstnud peagi kodanike valikuvõimalusi ja elukvaliteeti. Olen veendunud – see on selge hüve ka Moldova jaoks,” sõnas Nestor.

Tagasiside