Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja Läti presidendi Raimonds Vējonise kohtumisel Toompeal olid kõne all riikidevahelised suhted ja pingeline rahvusvaheline olukord.

Kohtumisel tõdeti, et viimasel ajal on julgeoleku kindlustamise  ja Ukraina kriisiga seotud probleemide kõrvale kerkinud teravalt Euroopa pagulasteema. See on kütnud kirgi mõlemas riigis Kreekaga seotud murede kõrval. „Oleme solidaarsed pagulasprobleemide lahendamisel Euroopas. Meie liitlaste panus kolme Balti riigi julgeolekusse on olnud tõhus. Suudame ka ise olla vastutustundlikud  partnerid“ ütles Nestor. Samal seisukohal oli ka Läti president.

Ukraina kriisiga seotud küsimuste käsitlemisel toodi esile Venemaa hübriidsõja taktika ja valedel põhinev totaalne propagandasõda, mida agressor rakendab täiel rindel. Nestor ja Vējonis pidasid vajalikuks olla valvsad ka Balti riikide suhtes rakendatavate hübriidsõja ilmingute suhtes. Tõdeti, et see nõuab valvsust ja vastumeetmeid, samal ajal ka kaitsevõime tõstmist. Ukraina probleemide lahendamise käsitlemisel peeti oluliseks, et rahvusvahelise abi andmise kõrval on vaja kindlustada riigis reformide läbiviimine, mis aitaks Ukraina taas saada majanduslikule tõusule.

Nestor avaldas kohtumisel heameelt, et alles eile ametisse vannutatud Läti president tegi oma esimese välisvisiidi just Eestisse.

Kohtumisel osales ka Eesti-Läti parlamendirühma esimees Mailis Reps.

Fotod kohtumiselt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Riigikogu+juhatus/XIII+Riigikogu/Riigikogu+esimees+Eiki+Nestor/09072015/

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837

[email protected]

 

 

Tagasiside