Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtus esmaspäeva hommikul Pika Hermanni torni vastupanuvõitluse päeval Eesti lipu heisanud Tallinna 21. kooli õpilastega ning meenutas noortele, et eestlaste protestimeel ei kadunud võõrvõimu all elades kunagi.

„Me ostsime kooli ajal Viru tänavalt viiekesi kõik ühesugused ruudulised särgid, ruudud olid sinised, mustad ja valged, kõik õiget tooni. Need olid Rumeenias toodetud flanellsärgid. Muidugi kutsuti meid koolis särkide pärast direktori juurde ja küsiti, mis värvid need on. Särgid kästi ära vahetada ja kooli niimoodi mitte enam tulla,“ meenutas Riigikogu esimees Eiki Nestor üht oma koolipõlve seika.

Riigikogu liige Reet Roos täiendas seda oma mälestustega, kuidas tüdrukud kirjutasid protestivaimus koolivormi särgi täis Gorbatšovi lauseid ja värvisid kõik ühtemoodi pea punaseks. Riigikogu liige Enn Eesmaa lausus, et ta tegi omal ajal telesse tööle minnes kõik, et mitte kaasa aidata propagandale ning valis pigem kultuurisaated ja mälumängu.

Riikliku tähtpäevana peab Eesti 22. septembrit vastupanuvõitluse ja Otto Tiefi valitsuse päevana Riigikogu otsusel seitsmendat aastat. Tallinna 21. koolil oli oma osa selles, et Eesti ei alistunud 1940. aasta juunis hääletult võõrvõimule. Raua tänava koolist oli 1940. aasta suvel saanud Eesti armee sidepataljoni ajutine kodu ja just seal pidasid Eesti vabariigi sõdurid maha oma ainsa lahingu Teises maailmasõjas.

Esmaspäeva hommikul kohtusid pärast lipuheiskamistseremooniat liputoimkonna liikmed Kalevipoja saalis veel Riigikogu liikmete Barbi Pilvre, Kalev Lillo ja Eesti lipu seltsi esindaja Tarmo Kruusimäega.

Vaata fotosid.

 

Tagasiside