Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori kohtumisel Ameerika Ühendriikide (USA) senaatorite John McCaini ja John Hoeveniga keskenduti julgeoleku olukorra küsimustele Euroopas, sealhulgas energiajulgeolekule.

Senaator McCain väljendas tõsist muret seoses Venemaa jätkuva agressiooniga Ukrainas ja sellest tuleneva julgeolekuohu kasvuga regioonis. McCain kinnitas Ühendriikide pühendumist liitlaskohustustele NATO-s ja pidas oluliseks suurendada liitlasvägede kohalolekut ja nähtavust Balti regioonis, samuti korraldada rohkem ühisõppuseid.

Eiki Nestor tunnustas USA kongressi Ukrainat toetavate resolutsioonide eest ja senaatorite konkreetseid samme pingete eskaleerumise ärahoidmisel.

„Ukraina, nagu ka Moldova ja Gruusia vajavad demokraatlikelt riikidelt selgemat toetust oma reformidele ja ühiskondlikele ümberkorraldustele.  Need riigid on avaldanud soovi jagada meiega ühiseid väärtusi. Ja see jagamine on ka meile rõõmus kohustus,“ märkis Nestor.

Kohtumisel peatuti ka sel kolmapäeval Riigikogus ratifitseerimisele tuleva Eesti ja Venemaa vahelise piirilepingu  teemal.

Kohtumisel osalesid ka Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ja Riigikogu liige Kadri Simson.

Vaata pilte kohtumiselt.

Tagasiside