Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor arutas Suurbritannia parlamendi alamkoja spiikri John Bercow’ga Eesti ja Ühendkuningriigi koostööd Euroopa Liidus ja NATOs ning ühiseid projekte arenguabi andmisel.

Kohtumisel käsitleti veel julgeolekuohte Euroopas ja Lähis-Idas ning olukorda Ukrainas. Samuti räägiti võimalikust referendumi korraldamist Ühendkuningriigis EL-i liikmelisuse küsimuses.

“Kindlasti ei toimi EL veel nii nagu rõhuv osa Euroopa Liidu kodanikest sooviksid seda näha ja tunda. Liikmesriikide valitsustel on kohustus viia läbi muutused, mis vastaksid tänastele vajadustele. Eesti hinnangul oleks resultaat kindlasti tulemuslikum, kui saaksime neid muutusi ellu viia koos oma lähedaste partnerite ja sõpradega Ühendkuningriigist,” ütles Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Riigikogu delegatsioonil toimusid Briti parlamendis vestlused ka alamkoja Euroopa asjade komisjoni esimehe William Cashi ja kaitsekomisjoni liikme James Grayga. Lisaks kohtuti Londonis töötavate rahvusvaheliste suhete analüütikute ja Richmondi Ülikooli tudengitega.

Riigikogu esimeest saadavad visiidil Riigikogu liikmed Kadri Simson ja Rannar Vassiljev.

 

Tagasiside