Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori kohtumisel Eestit külastava Hiina Rahvuskongressi väliskomisjoni delegatsiooniga, mida juhib Fu Ying,  puudutati sündmusi Ukrainas. „Ukrainale kuuluva Krimmi annekteerimine ja Ukraina idaosa separatistide tegevuse eesmärgipärane toetamine  on vastupidine põhimõtetele ja dokumentidele, milles on Euroopa julgeoleku tagamiseks viimastel aastakümnetel kokku lepitud. Venemaa Ukraina-vastane tegevus on vastuvõetamatu. See on pretsedendina äärmiselt ohtlik. Sellega ei tohi leppida,“ märkis Nestor. Pooled jagasid sama meelt – see milliste rahvusvaheliste organisatsioonide koostööd teha ja liikmeks pürgida saab olla ainult Ukraina rahva tahtmine ja valik.
 

Kohtumisel olid kõne all ka võimalused intensiivistada riikidevahelise kaubavahetust, eeskätt Eesti toodete ekspordi kasvatamist silmas pidades. Räägiti ka vähemusrahvuste integreerimisküsimustest. 

Fu Ying väljendas kahjutunnet, et Hiinas sedavõrd vähe teatakse Eestis toimuvast laulu-ja tantsupeost ja pidas vajalikuks teineteise märksa lähemat tundmaõppimist.

Hiina delegatsiooni juht Fu Ying edastas Riigikogu esimehele Eiki Nestorile Hiina Rahvuskongressi esimehelt tervituse ja kutse külastada Hiina Rahvavabariiki. 

Fotod kohtumiselt Eiki Nestoriga:

Riigikogu pressiteenistus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside