Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor arutas kolmapäeval toimunud kohtumisel Mongoolia välisministri Luvsanvandan Boldiga internetivabaduse ja sotsiaalmeedia rolli demokraatias ja noorte osalemisel poliitikas.

„Demokraatiat on interneti levik ja sotsiaalmeedia tulek kahtlemata palju mõjutanud, noorte osalemine poliitilistes protsessides on oluline ja üks vahend on siin sotsiaalmeedia,“ ütles Nestor pärast kohtumist. Bold kinnitas internetivabaduse ja sotsiaalmeedia olulisust ja noorte poliitikas osalemist läbi selle.

„Mul on samuti väga hea meel, et Mongoolia välisminister rõhutas riigi tõsist soovi Eesti e-valitsuse lahendust rakendada,“ lisas Nestor.

Bold kutsus Riigikogu esimeest ja kohtumisel osalenud Riigikogu väliskomisjoni aseesimeest Enn Eesmaad ja Riigikogu liiget ning Eesti-Mongoolia parlamendirühma liiget Margus Tsahknat osalema tuleval aastal Mongoolias toimuval kõrgetasemelisel internetivabaduse konverentsil.

Eesmaa tõstatas kohtumisel küsimuse Mongoolia ja Euroopa Liidu (EL) suhetest, Mongoolia kinnitas kõrget huvi nii EL-i kui Eestiga kahepoolseid suhteid tihendada. Hiina ja Venemaaga ühist piiri omav Mongoolia peab Eestit üheks neist riikidest EL-is, kelle praktilistest kogemustest soovib enim õppida.

Tsahkna tõstatas kohtumisel küsimuse Eesti ettevõtete võimalustest siseneda Mongoolia turule, eriti IT-lahenduste pakkumise kontekstis.

Kohtumisel Mongoolia välisministriga oli arutelu all veel Eesti ja Mongoolia parlamentide suhtlus, õigusloome, demokraatia ning Ukraina kriis. Nii Eesti kui Mongoolia parlamentides on parlamendirühmad riikidevaheliseks kahepoolseks suhtlemiseks.

Vaata fotosid kohtumiselt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2014/Riigikogu+esimees+Eiki+Nestor/Luvsanvandan+Bold/

Tagasiside