Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme neljapäeval 9. märtsil 2006 kell 13.45 annavad Rootsi M/S Estonia parlamendigrupi liikmed Kent Härstedt, Björn von der Esch ja Lars Ångström pressikonverentsi (ruum L 262).

Riigikogu poolt osalevad pressikonverentsil Estonia-komisjoni esimees Margus Leivo ja aseesimees Evelyn Sepp.

Pressikonverentsile eelneb kell 13 Rootsi ja Eesti kolleegide vaheline arutelu. Varem on Rootsi M/S Estonia parlamendigrupp kohtunud info vahetamiseks Margus Kurmiga, kes on Estonial sõjatehnika vedu uuriva valitsuskomisjoni esimees.

Riigikogu uurimiskomisjon 1994. aastal Eesti Vabariigi territooriumilt parvlaevaga Estonia sõjatehnika väljaveo asjaolude selgitamiseks loodi Riigikogu otsusega 19. mail 2005 ja selle volitused lõpevad 1. juulil 2006 lõpparuande esitamisega Riigikogule.

Uurimiskomisjoni tegevuse eesmärk on parvlaeval Estonia sõjatehnika veoga seonduvate asjaolude objektiivne ja erapooletu analüüs ning toimunule hinnangu andmine.

Komisjon soovib välja selgitada ka asjasse puutunud Eesti Vabariigi ametnikud ja ametkonnad ning teha ettepanekuid edaspidi tsiviillaevandusega kaasnevate julgeolekuliste ohtude ennetamiseks.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

Tagasiside