Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Millal ja kus toimub NATO Parlamentaarse Assamblee kevadistung?

NATO PA kevadistung toimub 25.-28. maini 2012 Tallinnas, Swissôtellis.

Kes võtavad kevadistungist osa?

Istungist võtab osa ligikaudu 300 parlamendisaadikut 28 NATO liikmesriigist. Koos vaatleja- ja assotsieerunud riikide ning rahvusvaheliste organisatsioonide esindajatega (Euroopa Parlament, OSCE, ENPA) tuleb Tallinna umbes 600 külalist.

Kes kuuluvad Eesti delegatsiooni?

Eesti NATO PA delegatsiooni juhib Marko Milhkelson ning sinna kuuluvad Sven Mikser, Mati Raidma ja Kadri Simson.

Mida istungil arutatakse?

Kevadistungi päevakord on mitmekesine. Põhiküsimusena on plenaaristungil ja komiteede istungitel päevakorras julgeolekuküsimused Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas. Arutatakse samuti NATO tulevikku, suhteid rahvusvaheliste organisatsioonidega ning küberjulgeolekut ja arukat kaitsepoliitikat. 25. mail leiab aset NATO PA – Venemaa Nõukogu ning 28. mai plenaaristungil esinevad kõnega Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, Riigikogu esimees Ene Ergma ning NATO asepeasekretär Alexander Vershbow.

Miks korraldab kevadistungi Eesti?

Iga NATO PA liikmesriik korraldab teatud aja jooksul PA istungjärgu ning Eesti sai õiguse korraldada 2012. aasta kevadistung 2010. aastal. Eesti korraldab istungi esmakordselt.

Millised on korralduslikud kulud?

Eelarveline arvestuslik kulu on 630 000 eurot.

Kuidas saavad istungit jälgida ajakirjanikud?

Ajakirjanikud peavad istungi jälgimiseks end akrediteerima hiljemalt 16. maiks. Akrediteerimise ankeet ning info on kättesaadavad siin. Istungi ajal on avatud pressikeskus hotelli fuajees ning enamik nõupidamisruume 6. korrusel. Avapäeval on võimalik pressikonverentsil kell 11 saada üksikasjalikumat infot algava istungi kohta. Assamblee töökeelteks on inglise ja prantsuse keel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside