Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Prahas lõppes 5 päevane NATO PA kevadistung, kus osalesid Eesti delegatsiooni juht Sven Mikser ja liikmed Tiit Matsulevitš ning Toomas Tein.

Sven Mikser rõhutas oma plenaaristungi sõnavõtus Eesti orienteeritust rahvusvahelise julgeoleku tagamise koostööle. NATO PA Eesti delegatsiooni juht tänas liitlasi kutse eest liitumiseks NATO-ga. Samuti tänas neid riike, kes on juba ratifitseerinud liitumislepingu ja avaldas lootust, et lähiajal teevad seda teha ka teised riigid. Sven Mikser rõhutas, et Eesti osaleb aktiivselt Iraagi kriisi järgsetes reguleerimisoperatsioonides ja transatlantilises koostöös.

Eesti delegatsiooni liikmed osalesid nelja komitee töös. Sõna võeti kaitse- ja julgeoleku ning tsiviiljulgeoleku komiteede istungitel.

NATO peasekretär Lord Robertson väljendas Assambleel veendumust, et NATO jääb ka tulevikus kõige olulisemaks julgeolekut tagavaks organisatsiooniks. Peasekretär märkis, et Iraagi kriisi ajal liitlaste vahel tekkinud lahkarvamused suudetakse ületada.

Pärast NATO PA istungit tulevad laupäeval Eestisse visiidile Assamblee president Douglas Bereuter (USA Kongressi liige) ja peasekretär Simon Lunn.

NATO PA sügisistung toimub USA-s Orlandos.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside