Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval, 7. juunil kell 12 toimub Riigikogus (ruum L332) Narva toetusrühma kogunemine. Toetusrühma esimehe Juku-Kalle Raidi ettepanekul arutatakse kogunemisel küsimusi, mis seotud Sihtasutuse Narva Muuseumid asutamise, Narva bastionide renoveerimise, jõeäärsete alade korrastamise, nahkhiirte elupaikade ja Sisekaitseakadeemia võimaliku kolimisega Narva.

Raidi sõnul on rühma eesmärk eelkõige Narva tihedam liitmine ülejäänud Eestiga. “Probleeme on selles linnas kindlasti tunduvalt rohkem ja nad on ka märgatavalt teise iseloomuga, kui ülejäänud Eestis,” märkis Raid.  

„Mis puudutab Sihtasutuse Narva Muuseum loomist, mis hakkab haldama linnust, muuseumi ja bastioneid, siis on linna volikogu öelnud sihtasutusele “jah”. Järgmise sammuna peaks oma jah-sõna ütlema ka riik, ja ehkki see võib võtta aega, siis põhimõtteliselt probleemi sellega ei ole. Samas on vaja  toetust, et see tegevus liiga pikalt bürokraatia taha venima ei jääks,“ selgitas Raid.

Narva bastionide renoveerimise projektidele on riik andnud Raidi kinnitusel lubaduse taotleda selleks raha EL-i järgmise eelarveperioodi vahendeist. „Juttu on olnud kokku ca 12 miljonist eurost. Samas, kätt tuleb ikka pulsil hoida, et sellest lubadusest lihtne taganeda ei oleks ja teiseks, ehitushinnad on tõusnud ja võimalik, et finantseeringu vajadus kasvab,“ märkis Raid.

Bastionidesse elama kolinud nahkhiirte osas avaldas Raid arvamust, et bastioneid ei tohiks lasta hävineda põhjusel, et kaitsta sinna elama asunud nahkhiiri. Küsimuse selgitamine eeldaks ta hinnangul paremat teineteisemõistmist keskkonnaametiga.

Sisekaitseakadeemia kolimist puudutavas arutelus tuleks Raidi hinnangul selgusele jõuda, kas kolimine on otstarbekas; millised on sel juhul Narva eelised ja kas õppejõudude isiklikud huvid ikka tohivad prevaleerida riigi julgeoleku ja regionaalpoliitika planeerimisel.

Narvast osalevad arutelul Narva muuseumi direktor Andres Toode, Narva peaarhitekt Peeter Tambu ja Narva Muuseumi Põhjaõue eestvedaja Tanel Mazur.

Lähem informatsioon: Juku-Kalle Raid, telefon 58 15 94 92.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside