Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor, aseesimees Enn Eesmaa ning fraktsioonide ja komisjonide esindajad kohtusid seoses homme algava Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algusega Tallinnas visiidil viibiva Euroopa Komisjoni volinike kolleegiumiga eesotsas Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga.

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul usub Euroopa Komisjon, et Eesti eesistumine tuleb väga hea ja nüüd peab Eesti pingutama selle nimel, et nende ootustele vastata ja anda endast parim.

Euroopa Komisjoni julgeolekuvolinik Julian King rõhutas Eesti ja Euroopa Komisjoni vahelist koostööd küber- ja sotsiaalse radikalismi vastu võitlemise küsimustes. „Üheskoos astume järgmise kuue kuu jooksul mitu kindlat sammu Euroopa Liidu kodanike turvalisuse tõstmise suunas,“ ütles King.

Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Valdis Dombrovskis ütles, et iga riigi eesistumisest tulenev majanduslik kasu oleneb eesistumise võimaluse ära kasutamisest nii turunduslikult kui ka majanduslikult. „Eesistumine annab igale riigile suurema nähtavuse, millest ta vastasel juhul ilma jääks,“ selgitas Dombrovskis.

Euroopa Komisjoni transpordivoliniku Violeta Bulci sõnul teeb Eesti eesistumise ajal suurimad muutused transpordialal just lennunduses, täites selle arenguks vajaliku turvapaketi.

Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip avaldas lootust, et Eesti eesistumise ajal õnnestub Euroopa Liidust kaotada põhjendamatu geoblokeering, mis segab digitaalse ühisturu toimimist ja arendamist.  

Euroopa Komisjoni asepresident Jyrki Katainen ja Riigikogu riigikaitsekomisjoni liiga Margus Tsahkna rõhutasid kohtumisel välis- ja julgeolekupoliitika valdkonnas muude teemade kõrval koostöö tähtsust hübriid- ja küberohtudele vastu seismisel.

Kohtumisel Riigikogu fraktsioonide ning komisjonide juhtidega käsitleti peamiste teemadena veel Eesti eesistumise prioriteete, kaitsevaldkonda ja digitaalse ühisturu e-teenuste arengut.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut, majanduskomisjoni esimees Sven Sester, rahanduskomisjoni aseesimees Remo Holsmer ja riigikaitsekomisjoni liige Margus Tsahkna tutvusatsid volinikele järgneva poole aasta jooksul toimuvate parlamentaarsete ürituste sisu. Kohtumisel osalesid veel Reformierakonna fraktsiooni juht Hanno Pevkur ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige Liisa Oviir.

Riigikogu esimees Eiki Nestor ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker pidasid ka lühikese kahepooles kohtumise. Nestor kinnitas Junckerile, et Eesti soovib eesistumise ajal anda panuse Euroopa Liidu koostöö ja ühtsuse tugevdamiseks.

Kohtumise fotod.

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise parlamentaarsete ürituste kohta leiab rohkem infot veebilehelt www.parleu2017.ee. Ajakirjanikel palume üritustele eelnevalt akrediteerida.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside