Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei juures tööd alustanud Arenguseire Keskus tutvustas täna arenguseire tulevikuplaane. Esialgu pandi paika kahe esimese aasta tegevussuunad. Esimeste töödena on keskusel kavas läbi viia kolm suurt uurimisprojekti, mis analüüsivad avaliku valitsemise tulevikku, töösuhete mängureegleid ning pikaajalisi tootlikkuse arenguid. Need uurimisteemad valiti välja umbes 20 erineva ettepaneku seast.

Arenguseire Keskus tutvustas tulevikuplaane, 3.05.2017

Majanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on Arenguseire Keskust vaja selleks, et näha ette 2030.aasta perspektiivi. „Paljud poliitikud näeksid maailma teistsuguse pilguga tänu nendele uuringutele,“ lisas Kokk.   

Uuringute ja analüüside tegemisel kaasab Arenguseire Keskus eksperte väljaspoolt oma organisatsiooni. „Me püüame läbi mängida erinevaid arenguid ja erinevaid võimalikke põhimõttelisi otsuseid, mida riik etteantud teemavaldkonnas teha saab. Varakult tuvastatud trendid ei pruugi täna veel nähtavat mõju avaldada, kuid tulevikus võivad need muutuda järjest olulisemateks kuni neid pole enam võimalik ignoreerida,“ rääkis Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Keskus alustas tööd käesoleva aasta alguses. Hetkel töötab seal neli inimest, kuid töötajate arvu on plaanis kasvatada lähitulevikus kuni seitsme inimeseni.

Arenguseire Keskuse tegevuskava on kooskõlastanud Riigikogu majanduskomisjon ja arenguseire nõukoda, kes hiljem hindab arenguseire tegevuskava täitmist.

Riigikogu pressiteenistus Eva Vahur 631 6592, 53300619 [email protected] Päringud: [email protected]

Tagasiside