Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Seoses peagi algava Eesti eesistumisperioodiga Euroopa Liidu Nõukogus külastasid täna Riigikogu Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani ning europarlamendi poliitiliste gruppide juhid.

Antonio Tajani Riigikogus

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul tundsid Euroopa Parlamendi delegatsiooni liikmed huvi eelkõige selle vastu, kui euroopameelsed on eestlased.

„Kui Eesti liitumisel Euroopa Liiduga oli kaks kolmandikku eestlastest euroliitu astumise poolt, siis täna on Euroopa Liidu pooldajaid isegi rohkem. Euroopa Parlamendi presidendi ja fraktsioonide liikmete jaoks on see oluline,“ ütles Nestor.

Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani rõhutas koostöö vajadust Euroopa Parlamendi ja rahvusparlamentide vahel. Tema sõnul on see oluline seetõttu, et Euroopa kodanikud tahavad, et euroliit neid kaitseks. Samuti tuleks Tajani hinnangul Euroopa Liitu tuua kodanikele lähemale.

Riigikogu liikmed andsid kohtumisel Euroopa Parlamendi presidendile ja poliitiliste fraktsioonide esindajatele ülevaate Eesti parlamentaarsetest sündmustest eesistumise ajal.

Lisaks Eiki Nestorile osalesid kohtumisel Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa ning fraktsioonide juhid ja komisjonide esimehed Hanno Pevkur, Artur Talvik, Liisa Oviir, Andres Metsoja, Keit Pentus-Rosimannus ja Tiit Terik.

Fotod kohtumiselt

Riigikogu pressiteenistus
Eva Vahur
T: 631 6592, 533 00619
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside