Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Hannes Hanso ja Oudekki Loone osalesid NATO PA aastaistungil Halifaxis Kanadas, kus valiti assamblee uueks presidendiks Madeleine Moon Suurbritannia parlamendist.

Delegatsiooni liikme Hannes Hanso sõnul tehti ajalugu, sest esimest korda organisatsiooni ajaloos valiti presidendiks naine. Ta ütles, et Briti leiborist Moon teab hästi Eesti huvisid NATO-s ja seisab ühenduse kohaloleku eest meie regioonis.

Eesti delegatsiooni juhi Marko Mihkelsoni sõnul toetasid NATO PA liikmed resolutsioonis NATO heidutusmeetmete tugevdamist, sealhulgas Balti riikides ja Eestis. Ta lisas, et liitlastega koostöös tuleb teha rohkem selgitustööd, miks NATO pataljonid siin viibivad.

Delegatsiooni liige Oudekki Loone kuulub kommunikatsiooni- ja hariduse töögruppi, mis tegeleb NATO-teemaliste õppematerjalidega liikmesriikide koolides. „Me püüame edaspidi leida sarnase lähenemise kõigile riikidele, sest praegu ei ole kõigil õpetajatel samu materjale ja see teeb koostöö keeruliseks,“ ütles Loone.

Kanadas Halifaxis toimunud aastaistung tõi kokku 29 NATO liikmesriigist pärit parlamendiliikmed, samuti partnerriikide delegatsioonid ja vaatlejaid, et arutada alliansi puudutavaid rahvusvahelisi julgeolekuküsimusi.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 5190 6975
e-post kristi.sobak@riigikogu.ee
päringud press@riigikogu.ee

Tagasiside