Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Toimetiste (RiTo) uus number uurib põhiteemana Eesti tööjõuturu ja haridussüsteemi suhteid. Ajakiri ilmub esmakordselt täielikult värvitrükis ning muutunud on selle sisukord. Esmakordselt on võimalik ajakirja ka koju tellida.

“Iga riigi, eriti aga väikese riigi oluline ülesanne on rakendada oma inimesi maksimaalse efektiivsusega,” kommenteeris ajakirja põhiteemat RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar. “Ajakirja uus number uurib, kuidas saaks haridussüsteem toetada tööjõuturgu ning millises suunas võiks riik mõelda inimvara arendamisele.”

Uue kontseptsiooni järgi ilmub RiTo nr. 31 üleni värvitrükis ning muudetud struktuuriga. Uue rubriigina käsitleb numbri keskset teemat rubriik “Fookus”, mille kirjatükid räägivad töövõimereformi esimestest õppetundidest, Eesti kõrgkoolide vilistlaste toimetulekust tööjõuturul, töökäte puuduses vaevlevast Eesti tööjõuturust, võimalikest tehnoloogilistest arengutest Eesti tööstuses ning õpetajahariduse perspektiividest.

Rubriik “Poliitiline mõte” sisaldab Heldur Meeritsa esseed, milles ettevõtja ja vabamõtleja arutleb hariduse teemadel. Samuti on selles rubriigis tõlkeartikkel “Delegeerimine ja vastutus parlamentaarses demokraatias” Kaare Strømi sulest, mis ilmub esimest korda eesti keeles ning on kasulik lugemine igale politoloogiahuvilisele. Tulevikus hakkab rubriik avaldama ka Eesti poliitikute ja politoloogide poliitilis-filosoofilisi esseid.

RiTo nr. 31 sisaldab kokku 19 artiklit, sealhulgas Riigikogu fraktsioonide esindajate vestlusring Eesti inimvara olukorrast, sealhulgas arutavad poliitikud teemal, kas meil oleks vaja pagulasi.

“Uuringute” rubriigis ilmuvas eelretsenseeritud artiklis vaatleb EBSi ja Tartu Ülikooli õppejõud, vastne doktor Marge Täks õppiva asjatundja kontseptsooni ehk kuidas tööjõuturul hakkama saada kiiresti muutuvates oludes. Tartu Ülikooli majandusõppejõud Merike Kaseorg uurib oma eelretsenseeritud artiklis teadmusvahetust praktikaprotsessis.

Värvitrüki võimalusi testib Gert Uiboaia kaastöö, mis tutvustab Eesti riigivapi saamislugu ning tutvustab erinevaid vapi kavandeid läbi aegade.

Uut 250-leheküljelist RiTo numbrit on võimalik alates juuni keskpaigast osta Tallinnas Rahva Raamatu Pärnu maantee ja Viru keskuse poest ning Eesti Keele Sihtasutuse Kauplusest Ateena (Roosikrantsi 6). Tartus on RiTo müügil Rahva Raamatu Tasku keskuse poes ning Tartu Ülikooli raamatupoes (Raekoja plats 11).

RiTo nr 31 on müügil veel Eesti Rahvusraamatukogu hoones Tõnismäel (sissekäigu juures inforuumis) ja Rahvusraamatukogu veebipoes: http://www.nlib.ee/veebipood/index.php?id=16088. Samuti Toompeal Parlamendi poes, Toom-Kooli 3.

Esmakordselt on laiemal huvilisteringil võimalik RiTo-t ka koju tellida, aastatellimus maksab 9,80. Soovijatel palume saata kiri aadressil [email protected].

Riigikogu Toimetiste (RiTo) tegijad tutvustasid ajakirja uut numbrit täna Toompea lossis ning ühes sellega toimus debatt  teemal “Eesti tööjõuturg ja haridussüsteem: kuidas jõuda koostööviljadeni?”. Debatis arutlesid numbri kaasautorid Heldur Meerits, Jaan Urb (Cumulus) ja Mari Rell (Praxis) ning debatti juhtis RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

Alates 2000. aastast ilmuv RiTo on parlamendi põhiseaduslikke ja ühiskondlikke ülesandeid mõtestav perioodiline ajakiri, mis ilmub kaks korda aastas – juunis ja detsembris. RiTo on ajakiri poliitikuile, teadlastele, kõrgkoolide õppejõududele, ametnikele, äri- ja mittetulundusühingute liikmeile ning kõigile poliitikahuvilistele.

Täiendav info: Mart Raudsaar, 5646 1939

Fotod 

RiTo esitlust ja toimunud debatti saab järelvaadata https://www.youtube.com/riigikogu (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside