Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Toompea lossi Valges saalis pidas 20. Augusti Klubi täna oma traditsioonilise piduliku koosoleku. Sõnavõttudes meenutati 30 aasta tagust aega, tänati kaasvõitlejaid ja mälestati meie hulgast lahkunud klubiliikmeid.

Riigikogu esimees Jüri Ratas meenutas oma tervituses, et sel ajal, kui Toompeal toimusid pöördelised sündmused ning võeti vastu otsus Eesti riiklikust iseseisvusest, oli tema 13-aastane poiss ega osanud mõelda sellele pingele, mis oli otsuse tegemise ajal Ülemnõukogus.

Ratas tänas inimesi, kes 30 aastat tagasi hääletasid Eesti iseseisvuse taastamise poolt ja ütles: „Me oleme täna seal, kus me oleme soovinud olla – rahvusvahelises peres.“

Riigikogu esimees kinkis klubile seinakella, mille seierid näitavad 23.03 – aega, mil 1991. aasta 20. augustil võttis Eesti Vabariigi Ülemnõukogu 69 poolthäälega vastu otsuse Eesti riiklikust iseseisvusest.

Koosolekut juhatas 20. Augusti Klubi president Ants Veetõusme. Koosolekul esinesid tervitusega Läti 4. Mai Deklaratsiooni Klubi president Velta Čebotarenoka ning Leedu Signaatorite Klubi president Birutė Valionytė.

  1. Augusti Klubi ühendab inimesi, kes kuulusid 1990. aastal valitud Eesti Vabariigi Ülemnõukokku ja hääletasid 30 aastat tagasi Eesti iseseisvuse taastamise poolt.

Fotod laekuvad viivitusega (autor: Erik Peinar, Riigikogu)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside