Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Parlamentidevahelise Kosmosekonverentsi (EISC) eesistujariigina korraldab Eesti rahvusvahelise kosmoseteemalise plenaaristungi Tallinnas. See toob kokku parlamendiliikmed, kosmoseeksperdid ning ilmaruumiga seotud ettevõtjad üle Euroopa, et arutada seadusandluse, e-ühiskonna ning kosmosepoliitika jätkusuutlikkuse üle.

EISC Eesti eesistumise esinaise Liisa Oviiri sõnul on Eesti ettevõtjad ja kosmoseteadlased end juba kosmosetehnoloogia valdkonnas tõestanud. „Mõlemad osapooled teevad üksmeelselt koostööd, et ilmaruumiga seotud rakendusi välja töötada ja neid ka igapäevaelus rohkem kasutusele võtta,“ ütles Oviir.

„Selleks, et kosmosevaldkond saaks aga sujuvamalt areneda, on oluline roll ka seadusandlusel,“ märkis Oviir. Tema sõnul tuleks ilmaruumi valdkonda seadusandliku raamistikuga senisest enam toetada. „Selleks, et kosmosepoliitika oleks jätkuvalt arenev, võiks ka Eesti jõuda lähiajal kosmoseseaduse väljatöötamise vajaduse aruteludeni,“ lisas esinaine.

Konverentsi avavad Riigikogu esimees Eiki Nestor ja EISC esinaine Liisa Oviir. Põhiettekande teeb Euroopa Kosmoseagentuuri peadirektor Johann-Dietrich Wörner. Paneeldiskussioonides osalevad Cybernetica teadlane Dan Bogdanov, E-riigi Akadeemia asutajaliige Linnar Viik, AZO – Space of Innovation tegevdirektor Thorsten Rudolph, Euroopa Regioonide Komitee Euroopa kosmosestrateegia raportöör Andres Jaadla ning Euroopa Komisjoni peadirektoraadi kosmoseandmete üksuse juht Andreas Veispak.

Eesti eesistumise eesmärk on tekitada arutelu selle üle, kuidas saaks ettevõtlust kosmose valdkonnas paremini, aga samas keskkonda säästes rakendada. Eesistumise ürituste raames tutvustatakse innovaatilisi ilmaruumiga seotud lahendusi, mille on loonud Eesti ettevõtjad. Samuti pööratakse tähelepanu probleemidele, mis on seotud puudustega kosmosevaldkonna seadusandluses.

1999. aastal asutatud EISCi liikmeteks on Euroopa Liidu ja Euroopa Kosmoseagentuuri liikmesriikide rahvusparlamendid. Hetkel on organisatsioonis 12 täisliiget ning üks assotsieerunud liige.

6. – 7. novembril Nordic Hotel Forumi konverentsisaalis toimuva plenaaristungi kava on leitav siit (inglise keeles).

Head ajakirjanikud! Teil on võimalus tulla ettekandeid kuulama ja delegaate intervjueerima. Palun andke oma osavõtust teada 6. novembriks aadressil [email protected].

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside