Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sel nädalal kogunevad Tallinnas Balti Assamblee ja Balti Nõukogu istungjärgule Baltimaade parlamentide esindajad, spiikrid ja välisministrid.

Assamblee avaakordiks on neljapäeval, 9. novembril kell 19 toimuv pidulik aktus Tallinna Reaalkoolis, kus antakse üle Balti Assamblee (BA) kirjandus-, kunsti-, teadus- ja innovatsioonipreemia. BA teaduspreemia pälvis tänavu Eesti Geenivaramu direktor, geeniteadlane Andres Metspalu. Eestisse tuli ka innovatsioonipreemia, mille sai puitmajatehas OÜ EstHus.

Reedel, 10. novembril kell 10.45 antakse Riigikogus üle Balti Ühtsuse medalid. Eestist saavad tänavu medali dokumentaalfilmi „Balti Ülikooli lugu“ režissöör, ajakirjanik Helga Merits, XII ja XV Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupeo Gaudeamus kunstiline juht ja peadirigent Alo Ritsing ning Balti metsanduskoolide kutsealavõistluste korraldaja, Luua Metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu.

Veel enne Balti Ühtsuse medalite üleandmist toimub reede hommikul Balti Assamblee Presiidiumi ja riikide parlamentide spiikrite kohtumine, misjärel algab Balti Assamblee 36. istungjärg. Istungjärgu avamisel peavad kõne Balti riigi parlamendijuhid ja seda juhatavad Balti Assamblee president Aadu Must ning BA asepresidendid Valerijus Simulik ja Jānis Vucāns.

Reedel koguneb Riigikogus ka Balti riikide valitsuste ja parlamentide koostöö kogu Balti Nõukogu. 23. Balti Nõukogu istungit juhatavad Balti Ministrite Nõukogu Koostöönõukogu esimees, Eesti välisminister Sven Mikser ja Balti Assamblee president Aadu Must. Peale nende saavad sõna Leedu ja Läti välisministrid Linas Linkevičius ja Edgars Rinkēvičs.

Reedel kell 13 algab Riigikogu valges saalis pressikonverents, kus saab küsimusi esitada kolme Balti riigi delegatsiooni juhile ja välisministrile. Vahetult enne pressikonverentsi kirjutavad Eesti delegatsiooni juht ja välisminister alla Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu ühisavaldusele.

BA istungjärgul võetakse vastu resolutsioon ja allkirjastatakse lõppdokument. Pärast istungjärgu lõppu annab Eesti eesistumise Balti Assamblees ja Balti Ministrite Nõukogus üle Leedule.

Lugupeetud ajakirjanikud! Teil on võimalus tulla kõiki sündmusi kajastama. Selleks palume eelnevalt registreeruda aadressil [email protected].

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside