Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Nädala alguses Viinis toimunud Vahemere Liidu Parlamentaarse Assamblee (VLPA) kohtumisel arutati Vahemere piirkonda puudutavatele keskkonnaprobleemidele jätkusuutlike lahenduste leidmist, kuid peateemaks kujunes põgenikekriis ja kohalike omavalitsuste roll selles.

Riigikogu liige Imre Sooäär ütles oma sõnavõtus, et Eesti soovib põgenikekriisi lahendamisse konstruktiivselt panustada ja rõhutas, et kindlasti tuleb silmas pidada riigi majanduslikke võimalusi ja rahvaarvu.

„Töötagem selle nimel, et luua nii kodanikuühiskonna organisatsioonide, kohalike omavalitsuste ja riikide koostöös horisontaalseid koostöövõrgustikke, mis suudavad pakkuda uusi lahendusi põgenike esmatasandivajaduste rahuldamiseks ja kriisi de-eskaleerimiseks,“ ütles Sooäär.

Lisaks toonitas Eesti esindaja, et jätkuvalt on oluline tähelepanu pöörata ka Venemaa tegevusele Ukrainas ning Süürias, sest see võimendab põgenikekriisi ning tekitab pingeid Euroopa Liidu idapiiril.

Eestit toodi kohtumisel teiste riikide poolt esile hea eeskujuna seoses meilt alguse saanud ja Vahemere piirkonda levinud „Teeme ära!“ algatusega.

Eestist alguse saanud koristuskampaania „Teeme ära“ on heaks näiteks, kuidas riikide koostöö võib toimida. „Pagulaskriis ei ole ainult valitsuste, vaid kogu ühiskonna probleem, kus kodanikuühenduste kaasamine võib uute lahendusteni viia,“ ütles Sooäär. Ta möönis, et riiklikud abistruktuurid ei toimi tihti probleemsetes regioonides ja sõjapiirkonnas.

Vahemere Liidu parlamentaarse assamblee moodustavad Vahemere põhja- ja lõunakaldal asuvate riikide esindused ning kõik Euroopa Liidu liikmesriigid. Viimaste jaoks annab otsekontakt Jordaania, Maroko, Alžeeria ja teiste Vahemere lõunakaldal asuvate riikidega väljundi ja võimaluse nende riikide seisukohti ja probleeme paremini mõista.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside