Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Äsja Marokos lõppenud Vahemere Liidu Parlamentaarse Assamblee (VLPA) plenaaristungil rõhutas VLPA Eesti delegatsioonijuht Imre Sooäär, et põgenikekriisi lahendamisel on võtmetähtsusega Vahemerel toimuva inimkaubanduse tõkestamine ja seal tegelevate kuritegelike jõukude laialiajamine.

„Me peame tegema tõsist tööd, et praegu sõjaliste konfliktide eest põgenevad inimesed saaksid oma koduregioonis turvalist elu elada. Turvatsoonide tõhustamine ja laiendamine sõdadest räsitud Vahemere lõunakalda riikides peab olema prioriteet,“ ütles Sooäär.

Sooäär selgitas, et 10 000 inimesega kriminaalne võrgustik teenib Europoli andmetel kuus miljardit eurot aastas illegaalset tulu põgenikeveost. „90 protsenti põgenikest tulevad Euroopasse kriminaalse võrgustiku kaudu. Niikaua, kui sellele kuritegelikule ärile piiri ei panda, eskaleerub ka pagulaskriis,“ ütles Sooäär oma ettekandes.

VLPA istungi peateema oli Vahemere lõunakalda ning Euroopa riikide koostöö tõhustamine rändekriisi, kultuuri- ja majandussidemeid ning poliitikat puudutavates küsimustes.

Istungil arutati ka VLPA kui organisatsiooni tuleviku üle. Eesti, Itaalia, Saksamaa ja Austria delegatsioonid tegid mitmeid ettepanekuid VLPA töökorralduse muutmiseks ning neid hakkab ellu viima VLPA eesistumise üle võtnud Itaalia.

Tangieris toimunud istungil osales ka delegatsiooni liige Henn Põlluaas.

VLPA ühendab 280 parlamendisaadikut, kelle hulka kuuluvad esindajad kõigist Euroopa Liidu liikmesriikidest ja Euroopa Parlamendist, kümnest VLPA asutajariigist ning viiest Euroopa-Vahemere partnerriigist.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside