Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas siseminister Hanno Pevkur Martin Helme küsimusele immigratsioonikvootide kohta.

Ministri sõnul toetab valitsus täna vabatahtlikku lähenemist, millest kvoot on üks väga väike osa. „Tegelikult peame tegelema lähteriigiga, peame aitama neid inimesi seal, kus neil mure on,“ rääkis Pevkur. „See lahendab probleemi palju tõhusamalt kui see, et hakkame inimesi lihtsalt ümber jaotama.“

Pevkur pole isiklikult samuti kunagi pooldanud väga jõulist ja sunniviisilist immigrantide jaotamist riikide vahel. Ta kinnitas, et kui Euroopa Komisjon pakub pagulastega seoses senisest jõulisemaid meetmeid ja ka kvoote, siis valitsus arutab seda ja tuleb Riigikogu ette.

Siseminister märkis, et juba praegu on Eestisse saabunud põgenike arv kasvanud kümne aastaga kümnekordseks ja hetkel on 35-kohalises Vao vastuvõtukeskuses 82 inimest. Pevkur lisas, et eilse päeva seisuga on Eestile esitatud 81 taotlust, neist 34 on tulnud Ukrainast, kümme Süüriast, kaheksa Palestiina okupeeritud aladelt ja kaheksa Sudaanist.

Siseminister Pevkur vastas veel Kadri Simsoni esitatud küsimusele Paikuse politseikooli kohta ja Artur Talviku küsimusele privaatsuse kaitsest ja ID kaardi krüpteerimisest.

Peaminister Taavi Rõivas vastas Jaak Madisoni küsimusele Eesti osaluse kohta Vahemerel toimuvatel ühisoperatsioonidel, Mart Helme esitatud küsimusele väidetavalt Šveitsi poolt pakutavate tankide vastuvõtmise kohta ja Jüri Adamsi küsimusele trahvirahade kohta eelarve tulude liigina.

Ettevõtlusminister Urve Palo vastas Olga Ivanova küsimusele elamufondi kohta ja Martin Repinski küsimusele Läti maksumuudatuste mõju kohta Eesti mikroettevõtjate tegevusele.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside