Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus ei leidnud täna toetust umbusaldusavaldus rahandusminister Sven Sesterile. Umbusalduse avaldamise poolt hääletas 42 saadikut, vastu oli 52 saadikut

Umbusaldusavalduse nõude rahandusminister Sven Sesterile esitasid tänase Riigikogu istungi algul 45 saadikut. Seda arutati valitsuse soovil samal istungil.

Umbusaldusavalduses märgitakse, et rahandusminister Sven Sester on oma tegevusega nõrgestanud riigi rahanduse seisu ja kestlikkust ning Eesti majandusarengu väljavaateid. Tal puuduvad põhimõtted, mis hoiaksid eelarvepoliitika vastutustundliku ja maksupoliitika ettearvatavana. Ta ei ole rahandusministrina seisnud valitsuses vastutustundliku eelarvepoliitika eest, vaid on tegelenud lõputu kulutamisvajaduse katteallikate tootmisega. Tema tegevus eelarvereeglite rikkumise võimaldamiseks on pälvinud ekspertide üksmeelse kriitika. Majanduse konkurentsivõimet kahjustab ta eelarvestiimuli vale ajastuse ja nominaalsest struktuurseks muutmisega. Uued maksud koormavad üle ettevõtjad ja sellega on rahandusminister ka ettevõtjate kriitika all. Rahandusminister valitsuskabineti liikmena peab tagama Eesti rahandusliku jätkusuutlikkuse ja konkurentsivõimelise majanduskeskkonna. Nende ülesannetega rahandusminister Sven Sester toime ei tule, toonitatakse umbusaldusavalduses.

Rahandusminister käsitles oma sõnavõtus riigi majanduse ja rahanduse olukorda ning andis selgitusi umbusaldusavalduses toodud etteheidete kohta.

Läbirääkimistel sõna võtnud fraktsioonide esindajad esitasid oma seisukohad umbusaldusavalduse kohta. Jürgen Ligi (RE) tõi näiteid umbusalduses avaldatud etteheidete kinnituseks ja kutsus üles umbusaldusavaldust toetama. Kalvi Kõva (SDE) toetas rahandusministri jätkamist ja selgitas, et minister viib ellu valitsuskoalitsiooni poliitikat. Martin Helme (EKRE) ei toetanud ametis oleva valitsuse rahanduspoliitikat ja rahandusministri jätkamist. Mihhail Stalnuhhin (KE) selgitas valitsuskoalitsiooni rahanduspoliitikat ja toetas rahandusministrit. Priit Sibul (IRL) toetas rahandusministrit ja selgitas, et rahandusminister otsib lahendusi üleskerkinud probleemidele. Andres Ammas (EVA) märkis, et Sester on suutnud tekitada ettevõtjate massiivse vastuseisu. Tema arvates on puudu pikem rahandusstrateegia. Seepärast ei saa rahandusministrit toetada.

Istungi stenogramm:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 s

Tagasiside