Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti e-tervise lahendust autasustati täna parima tehnoloogialahenduse auhinnaga riikide tippkohtumisel World Government Summit Dubais.

Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas ütles autasu vastu võttes, et Guardtime’i loodud tehnoloogial põhinev Eesti e-tervise lahenduse uuenduslikkust on märgatud ja tunnustatakse. “Eesti on teadaolevalt esimene riik maailmas, mis kasutab inimeste terviseandmete turvalisuse ja usaldusväärsuse tagamiseks blockchaini tehnoloogiat. Oleme selles vallas teerajaja. Innustagu see auhind meid veelgi enam e-teenuseid arendama,” ütles Rõivas.

Auhinda oli vastu võtmas ka Guardtime’i tegevdirektor Mike Gault. Guardtime on Eestis asutatud küberkaitse tehnoloogiaettevõte, kellega koostöös tagatakse Eesti e-tervise infosüsteemis patsientide andmete turvalisus.

Auhinnaga tunnustatakse valitsust, kes pakub efektiivselt ja tulemuslikult valitsuse teenuseid uute tehnoloogialahendustega. Auhinna pälvib innovaatiline ja inimeste elusid muutev projekt.

World GovTechioneers Race tseremoonial andis auhinna üle Araabia Ühendemiraatide asepresident ja peaminister ning Dubai valitseja šeik Muḩammad bin Rāshid Āl Maktūm.

Tseremoonial autasustati ka Eesti Energia mobiilirakendust parima m-teenuse eest keskkonna kategoorias.

Fotod autasustamise tseremoonialt

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside