Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu konverentsisaalis toimub täna esimese venekeelse Eesti Mudel-Euroopa Parlamendi sessiooni üldkogu, mille avas Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa

Eesmaa sõnul on taolise ürituse läbiviimine märkimisväärse tähendusega vene keelt kõnelevate noorte integreerumisel meie ühiskonda. „Tunnustust väärib kahel varasemal päeval komisjonide koosolekutel toimunud noorte asjalik, viljakas  ja argumenteeritud arutelu nii Eesti ühiskonna kui ka Euroopa probleemide üle, et valmistada ette tänast üldkogu istungit, kus  võetakse vastu resolutsioonides väljenduvad seisukohad,“ ütles Eesmaa.

Eesmaa hinnangul näitab tänase Mudel-Euroopa Parlamendi tegevus ilmekalt noorte poliitikahuviliste soovi kujundada võimalikult parem ühiskond nii koduriigis kui ka terves Euroopas. Eesmaa näeb selles noorte tegevuses tahet  viia edasi ühiskonna arengut olenemata nende emakeelest.

Mudel-Euroopa Parlamendi (MEP) istungeid on Eestis korraldatud juba alates 2004. aastast, kuid esmakordselt toimub üleriigiline üritus sel kevadel täismahus ka venekeelsena. Tänasele sessiooni üldkogule Toompeal eelnesid 8.-12. klassi noorte arutelud aktuaalsetel poliitilistel teemadel Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis.

Arutelude tulemuste kohta on koostatud resolutsioonid, mida kaitstaksegi teiste ees tänasel noorte parlamendi üldkogu istungil. Sessiooni arutlusteemade hulgas on näiteks Tallinna ja Narva linnade tulevikuplaanid ja 16-17-aastaste noorte valimisõigus järgmistel kohaliku omavalitsuse valimistel.

Eestikeelse Eesti MEPi üldkogu toimub juba veidi rohkem kui kuu aja pärast, 22. mail Riigikogu istungite saalis.

Riigikogu konverentsisaalis toimuv Mudel Euroopa Parlament lõppfoorum toimub MTÜ Euroopa Maja eestvedamisel koostöös SA Archimedese ja Riigikoguga.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside