Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna kell 12 tähistatakse Riigikogu istungisaalis põhiseaduse rahvahääletuse 25. aastapäeva piduliku koosolekuga.

Sõnavõttudega esinevad Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa, Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja Põhiseaduse Assamblee juhataja Tõnu Anton.

„Rahvas teostab oma võimu läbi Riigikogu valimiste ja rahvahääletuse. Pean oma hääle andmist nii Riigikogu valimistel kui ka rahvahääletusel oluliseks, et kõigi Eesti elanike hääl ja tahe oma riigi juhtimises oleks võimalikult hästi ja väärikalt esindatud,“ ütles Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa ning tõi näitena, et rahvas on andnud oma hääle Eesti ühinemisele Euroopa Liiduga, kus juba kolme päeva pärast oleme eesistujariik.

President Kersti Kaljulaid annab üle meened Põhiseaduse Assamblee liikmetele.

Pidulikul koosolekul etendatakse lühilavastust „Põhiseaduse ansambel.“

Rahvusooper Estonia noorte- ja Tallinna Ülikooli ühendatud meeskoor laulab Eesti hümni ning Karl August Hermanni ja Carl Eduard Malmi laulu ,,Isamaa“ dirigent Indrek Vijardi juhatusel.

Kell 14.30 esitletakse Valges saalis põhiseaduse rahvahääletuse 25. aastapäevale pühendatud postmarki. Esitluse juhatab sisse põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants, sõna võtavad Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa, Eesti Posti juhatuse esimees Joona Saluveer, postmargi kujundaja Lembit Lõhmus ja Põhiseaduse Assamblee liige Liia Hänni.

Esitlusele järgneb „Eesti Vabariigi põhiseadus 25“ postmargi müük. Koos postmargiga ilmub esimese päeva ümbrik ning kasutusel on esimese päeva tempel.

Pidulikku koosolekut Riigikogu istungisaalis on võimalik jälgida veebiülekandes. Videosalvestist saab hiljem vaadata https://www.youtube.com/riigikogu.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected] 
Päringud: [email protected] 

 

Tagasiside