Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu hoones avatakse täna Päästeameti tegevusest ülevaatlik näitus, mille väljapanekud kajastavad päästjate tegevust veerandsajandi jooksul.

Riigikogu esimees Eiki Nestor toonitas, et päästjad on oma tegevusega läbi aastakümnete hoidnud sadu inimelusid, aidanud õnnetusse sattunuid ja võidelnud looduskahjudega. „See on andnud hindamatu panuse meile kõigile turvatunde loomisel. Mõtleme sellele tänutunde ja austusega,“ ütles Nestor.

Toompeal avatud näitus võtab kokku Päästeameti tegevuse olulised etapid ja toob esile päästjate võimekuse muutumise läbi aastakümnete. Päästeametis 25 aastat töötanud peadirektor Kuno Tammearu sõnul on ametkond veerandsajandi jooksul toiminud erineval moel – nõuandva, seadust loova, ühendava ja juhtiva ametina. Oma tegevusaastate jooksul on tähelepanu keskmes olnud kolm olulist valdkonda: tehnika, haridus ja suund ennetusele, mis on Päästeameti vorminud Eestis tegusaks turvalisuse loojaks. Tänavune aasta on oluline ka uue tehnoloogilise etapi alguseks Päästeameti ajaloos. Kasutusse on võetud 86 uut päästesõidukit, mis on ameti ajaloo suurim investeering – peaaegu 28 miljonit eurot. Selle investeeringu abil vahetatakse välja pool autopargist.

Päästeamet tähistab käesoleva aasta septembris ka organiseeritud kutselise tuletõrje 98. aastapäeva.

Eesti Tuletõrjemuuseumi koostatud näitus „Päästeamet 25“ jääb Riigikogu III korruse kunstisaalis avatuks kuni oktoobri lõpuni. Näituse vaatamiseks tööpäevadel kella 10-16 on Toompea lossi sisenemiseks vaja esitada isikut tõendav dokument.

Fotod:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside