Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kunstisaalis Elna Kaasiku isikunäitusel „Vaade Eestile“ on väljapandud valik rahvuslikel motiividel tehtud isikupärase lahendusega vaipu.

Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa sõnul loovad värviküllased ja kaasaegse disainilahendustega vaibad koduselt hubase tunde ja pakuvad tundeküllast vaatepilti.

„Näitusel on meisterlik teostus sulandunud pilkupüüdva ilumeelega ja leitud on rütm värvide kooskõlas,“ ütles Põlluaas.

Kunstniku enda sõnul ülistab avatav näitus „Vaade Eestile“ helisevat isamaad ja selle ilu. See on vaade siinse looduse rütmidele, kus kiirteel või käänulisel metsateel kihutades näeb lepistikkude ja põlismetsa rütmides esiemade seelikutriibustike värvikülluse nüansirikkust ja päikesekirgast energiat.

Elna Kaasik eksponeerib Toompea näitusel taas Eesti  kroonile pühendatud vaibasarja aastast 2011. Kunstnik soovib vaatajail meenutada meie oma raha ilu ja aja kiiret kulgemist, kuna sel aastavahetusel möödub kümme aastat euro käibele tulekust Eestis.

Kaasiku inspiratsiooniallikaks ja peamiseks töövahendiks on juba aastakümneid kangasteljed. Tema interjööri- ja autorikangaste traditsiooniline ja väärikas tehnika on sageli seotud kaasaaegsete disainilahendustega. Tema tehtud vaibad on läbipõimunud kaasaegse disaini, tarbekunsti ja käsitööoskustega, mille on ta oskuslikult ühendanud vaibakunsti.

Elna Kaasik omandas hariduse Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis tekstiili erialal. Ta on töötanud kangavabrikus „Keila“ , Kunstikombinaadis ARS dekoratiivkudumise ateljee kunstilise juhina, Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna ja alates 1992. aastast on Kaasik tegev enda nimelise kaubamärgiga Elnadisain.

Kaasik on korraldanud enam kui 30 isikunäitust. Tema vaibad on väljapandud mitmel korral näitustel nii Soomes, Rootsis, Taanis, Norras, Lätis ja Jaapanis.

Elna Kaasikule on omistatud Aasta Tekstiilikunstniku tiitel (1999) ja ta on pälvinud Aasta Tekstiili preemia (2007) ning Kristjan Raua nimelise preemia (2000).

Vaibanäitus Toompea lossi kunstisaalis jääb avatuks kuni 15. jaanuarini.

Näitusi Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit koostöös Riigikogu Kantseleiga.

Fotod:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside