Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu konverentsisaalis toimub täna keskkonnakomisjoni ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu eestvedamisel konverents teemal „Kestlik tulevikumajandus – fookus metsa- ja puidutööstusel“.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul on teema käsitlemine tähtis, sest tegu on meie „rohelise kulla“ läbimõeldud kasutamisega. “Riiklikult tuleb seada eesmärgiks suurendada pikaealiste puittoodete kasutamist ja ühe konkreetse lahendusena võiks kaaluda näiteks avaliku sektori hoonete ehitamist puidust. Eesti edukus peab tuginema taastuvate materjalide tehnoloogia kasutamisel. Oleme pikkade traditsioonidega metsariik ja selle jätkumiseks tuleb tagada metsa jätkusuutlik ja heaperemehelik majandamine,“  ütles Vakra. Puit on meil läbi aegade olnud ehitustegevuses laialdast kasutust leidnud taastuv materjal. Puidutööstuses tekkinud jäätmed on aga saanud väärtuslikuks kasutusallikaks soojusenergia tootmisel. Seegi näitab aina kasvavat keskkonnasäästlikku mõtteviisi puidutööstuses, lisas ta.

Vakra pidas oluliseks metsade majandamisel  ja puidust toodete valmistamisel kooskõla, milles võetakse aluseks metsa elukeskkonna hoidmine. „Kui tahame kindlustada metsa- ja puidutööstusel põhineva kestliku tulevikumajanduse, siis peame loodushoiu oma tegevuses aluseks võtma,“ toonitas Vakra.

Kell 10 algavale konverentsile on kutsutud esinema ettevõtlusminister Urve Palo, keskkonnaminister Marko Pomerants ning asjaomaste organisatsioonide ja ettevõtete esindajad.

Konverentsist on veebiülekanne:

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837

[email protected]

 

 

Tagasiside